Sepetim (0) Toplam: 0,00
Dünyada Kendim Kadar Az Bildiğim Başka Hiçbir Şey Yok Nimet Karadağ

Dünyada Kendim Kadar Az Bildiğim Başka Hiçbir Şey Yok; Hermann Hesse'den Hayat DersleriHermann Hesse'den Hayat Dersleri

Liste Fiyatı : 6,50
Temin süresi 7-21 gündür.
9786257685146
9176475
Dünyada Kendim Kadar Az Bildiğim Başka Hiçbir Şey Yok; Hermann Hesse'den Hayat Dersleri
Dünyada Kendim Kadar Az Bildiğim Başka Hiçbir Şey Yok; Hermann Hesse'den Hayat Dersleri Hermann Hesse'den Hayat Dersleri
Hayy Kitap
6.50
20. asrın en büyük ve en çok okunan yazarlarından Hermann Hesse'nin eserleriyle henüz tanışmamış olanlar, zorlu yaşam öyküsüne yönelik kayda değer kareleri ve yapıtlarındaki en çarpıcı kesitleri bir arada görmek isteyenler, usta kalemin sıra dışı dünyasına bu kitabın kapısından girebilirler. Bütün dünyayı ele geçirmişsin de ruhun zarar görmüş bundan, neye yarar? Öyle bir dünya ki en hamarat okurun en uzun ömrü bile binde birini anlamaya yetmez. Gönlün kapısı olsa üstünde şu yazardı: "Gir ama incitme..." Birisi mutluluğu ya da erdemiyle övünüyor, böbürleniyorsa onda bunun ikisi de yok demektir. Biz bir insandan nefret ediyorsak bu insanın görüntüsüyle karşımıza çıkan kendi içimizde yuvalanmış birinden nefret ediyoruzdur. Bizim kendi içimizde olmayan şey, bizi kızdırmaz. Özlemini çektiğiniz o hakikat, yalnızca benliğinizde yaşıyor. Ben size kendi içinizde var olandan başka bir şey veremem, ruhunuzdakinden bir başka resim galerisini buyur edip çıkaramam önünüze.
 • Açıklama
  • 20. asrın en büyük ve en çok okunan yazarlarından Hermann Hesse'nin eserleriyle henüz tanışmamış olanlar, zorlu yaşam öyküsüne yönelik kayda değer kareleri ve yapıtlarındaki en çarpıcı kesitleri bir arada görmek isteyenler, usta kalemin sıra dışı dünyasına bu kitabın kapısından girebilirler. Bütün dünyayı ele geçirmişsin de ruhun zarar görmüş bundan, neye yarar? Öyle bir dünya ki en hamarat okurun en uzun ömrü bile binde birini anlamaya yetmez. Gönlün kapısı olsa üstünde şu yazardı: "Gir ama incitme..." Birisi mutluluğu ya da erdemiyle övünüyor, böbürleniyorsa onda bunun ikisi de yok demektir. Biz bir insandan nefret ediyorsak bu insanın görüntüsüyle karşımıza çıkan kendi içimizde yuvalanmış birinden nefret ediyoruzdur. Bizim kendi içimizde olmayan şey, bizi kızdırmaz. Özlemini çektiğiniz o hakikat, yalnızca benliğinizde yaşıyor. Ben size kendi içinizde var olandan başka bir şey veremem, ruhunuzdakinden bir başka resim galerisini buyur edip çıkaramam önünüze.
   Stok Kodu
   :
   9786257685146
   Boyut
   :
   120-190-0
   Sayfa Sayısı
   :
   128
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2021-02-04
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   Kitap Kağıdı
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat